|

Wasze hity

  1. Czarna wdowa
  2. Na rauszu
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2

La vie d'Adele chapitres 1 et 2
Reżyseria: Abdellatif Kechiche

Repertuar filmu "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2" w Bydgoszczy

Brak repertuaru dla filmu "Życie Adeli: Rozdział 1 i 2" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Życie Adeli: Rozdział 1 i 2
Tytuł oryginalny: La vie d'Adele chapitres 1 et 2
Czas trwania: 179 min.
Produkcja: Francja, Belgia, Hiszpania , 2013
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 18 października 2013
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Abdellatif Kechiche
Obsada: Lea Seydoux, Adele Exarchopoulos, Salim Kechiouche

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 wzbudziło zachwyt już na festiwalu w Cannes, gdzie odbyła się jego światowa premiera. Jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga przyznało filmowi główną nagrodę, Złotą Palmę, w uzasadnieniu pisząc: "absolutnemu arcydziełu filmowemu - śmiałej i pełnej pasji opowieści o miłości". Wyróżnione zostały także aktorki, grające w filmie Abdellatifa Kechiche'a, który w absolutnie uniwersalny, nowoczesny i pełen emocji sposób ukazuje współczesną historię wielkiej miłości rozgrywającej się na przestrzeni wielu lat.

Film był szeroko dyskutowany w Cannes nie tylko ze względu na jego jakość, ale także za sprawą jednych z najśmielszych i nieudawanych scen erotycznych w historii kina. "Przy nich momenty z Ostatniego tanga w Paryżu wyglądają na sztywne i staroświeckie" - pisali krytycy, doceniając jednocześnie ich szczerość i piękno.

Życie Adeli: Rozdział 1 i 2 zaczyna się, kiedy tytułowa bohaterka ma 15 lat i jest w liceum. Przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje...

tekst: Kino Muranów / Gutek FilmŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 470 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Życie Adeli: Rozdział 1 i 2

Wasze opinie

Wera 17. listopada 2013, 14:24

Uwielbiam dobre kino i do tej pory sądziłam, że znam się na dobrym kinie... niestety tym razem umęczyłam się całe 3 h. Dla mnie film jest płytki, przesycony erotyzmem, które nie prowadzi do żadnego głębszego przesłania dla potencjalnego widza. Większość scen to albo sapiąca w uniesieniach erotycznch albo rozmazana przez łzy główna bohaterka, która pomimo zapewnień recenzenta, w moich oczach nie przechodzi żadnej spektakularnej przemiany. "Moja łódź podwodna", "Misiaczek", "Nic osobistego" można nazwać filmami o przemianach, dojrzewaniu, być może nie tylko o charakterze seksualnym (co oczywiście jest ważnym i nieodzownym elelmentem ludzkiego życia) ale nie ten FILM :( .... jak nie potrafię znaleźć nic pozytywnego...... To nie jest dobe kino, przez co taka wysoka ocena- przez odważne sceny erotyczne.... chyba nie o to tylko chodzi w dobrym kinie :(

scorpion27 8. listopada 2013, 16:35

Film świetny, nie dziwne, że wygrał złotą palmę, najlepszy film ostatnich lat

123456890 7. listopada 2013, 18:09

Bardzo dobrze przetłumaczony tytuł. Oryginalny,francuski brzmi La Vie d'Adele.

typ 3. listopada 2013, 18:48

do jasnej i niespodziewanej cholery, "Tytuł oryginalny: La vie d'Adele chapitres 1 et 2"

zdzicho 2. listopada 2013, 7:01

Kto, urwał jego nać, decyduje o tym, jaki ma tytuł mieć film w Polsce? Co to za festiwal kreatywności? Czy, do jasnej i niespodziewanej cholery, zdanie "Blue Is The Warmest Color" przedstawia sobą tak trudną i zawiłą angielszczyznę, że nie sposób go na nasz język przetłumaczyć?!

Torgal 26. października 2013, 11:00

Piękny film.

ola 23. października 2013, 20:17

Film świetnie zagrany,ale nie potrzebnie przydługi.Sceny erotyczne przeplatające się z konsumpcją makaronu i ostryg nie mogą zapewnić uzasadnienia do spędzenia w kinie trzech godzin.

genia 18. października 2013, 16:52

Adela nie lubi ostryg bo wyglądają jak coś, o czym woli nie myśleć. Reżyser pokazuje miłość lesbijską przez trzy godziny, ale nie zauważa sromu. (A' propos, kto w Polsce cenzuruje kino??)

Dodaj nowy komentarz Życie Adeli: Rozdział 1 i 2

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

21 lipca
16 lipca

Zapowiedzi

Repertuar Kin