bydgoszcz.repertuary.pl
Film

Russendisko


Directed by: Oliver Ziegenbalg

Cinema program "Russendisko" in Bydgoszcz

No showtimes for movie "Russendisko" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Russendisko
Original title: Russendisko
Runtime: 100 min.
Production: Niemcy , 2012
Category: comedy
Release Date: 19 July 2013
Distribution: Vivarto

Directed by: Oliver Ziegenbalg
Cast: Matthias Schweighofer, Friedrich Mucke, Christian Friedel

„Russendisko” to brawurowa komedia w rytmie rosyjskiego disco o miłości, przyjaźni, marzeniach i poszukiwaniu szczęścia oraz spełnienia. To połączenie „Good Bye Lenin” i „Amelii”, wypełnione młodzieńczą energią i entuzjazmem. Pełne radości i humoru orzeźwiające spojrzenie na początek lat. 90.
Zmęczony komunizmem świat budzi się do życia. Jest lato 1990 roku i niedawno upadł berliński mur. Trzej przyjaciele z Moskwy - Vladimir, Misza i Andriej przyjeżdżają do niemieckiej stolicy. Jest w nich wiele wiary i pozytywnej energii mimo problemów z uzyskaniem karty stałego pobytu i brakiem pieniędzy. Pragną tego, co każdy chłopak w ich wieku, czyli chcą być gwiazdami rocka, poznawać piękne kobiety i imprezować do bladego rana. Snując marzenia, palą ogromne ilości papierosów i wypijają mnóstwo piwa. To ostatnie zajęcie nieoczekiwanie staje się ich pierwszym krokiem do sukcesu. Sprzedają zebrane puszki a uzyskane pieniądze „inwestują” w rozprowadzanie papierosów i alkoholu. Prawdziwy przełom w ich życiu następuje, gdy postanawiają otworzyć klub nocny z rosyjską muzyką disco, który z miejsca staje się ulubioną rozrywką Berlińczyków.
Scenariusz filmu powstał na podstawie cyklu bestselerowych opowiadań Wladimira Kaminera wydanych w 2000 roku. Trudne zadanie zebrania wielu wątków w spójną opowieść powiodła się na tyle, że Kaminer miał wykrzyknąć po obejrzeniu obrazu: „Dokładnie tak to było”. Dynamizm filmu podkreślają świetne zdjęcia - barwny kalejdoskop zmieniających się planów i ujęć, nasyconych kolorami. Ich autorem jest Tetsuo Nagata – wielokrotnie nagradzany autor zdjęć m. in. do filmów Istota, Bazyl. Człowiek z kulą w głowie czy Niczego nie żałuję. Edith Piaf.
Sobotnie rosyjskie wieczory pod nazwą Russendisko do dziś cieszą się olbrzymią popularnością w berlińskim klubie Kaffe Burger. Równie dobrze przez widzów odbierana jest zwariowana komedia pokazująca początki tego miejsca.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
453 votes. | Rate movie

Movie trailer: Russendisko

Add new comment Russendisko

Your opinion about the movie: